Odśnieżanie Kraków

Odśnieżanie dachów, dróg, chodników Sól drogowa Kraków Kontakt Slisko.pl

Odśnieżanie dachów, chodników- przepisy

Dlaczego musisz odśnieżać?
sól drogowa

Odśnieżanie dachów dlaczego musisz odśnieżać?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Oprócz obowiązkowej zmiany opon z letnich na zimowe, warto wiedzieć w jaki sposób przygotować się do niej w kontekście odśnieżania – dachów, posesji, chodników i dróg.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Regularne odśnieżanie oraz posypywanie nawierzchni solą ma kluczowe znaczenie w kontekście bezpieczeństwa mieszkańców miast i wsi. Zaniedbanie w tej kwestii mogą mieć bowiem tragiczne skutki – na drogach rośnie prawdopodobieństwo wpadnięcia samochodu w poślizg i spowodowania wypadku, na chodnikach poślizgnięcia się i upadku osób, które poruszają się pieszo, a co za tym idzie stłuczeń, kontuzji, a nawet złamań. Szczególnie niebezpieczne są także schody, zwłaszcza takie prowadzącej do najróżniejszych budynków użyteczności publicznej – urzędów, szkół, przedszkoli, przychodni lekarskich, sklepów – tutaj niedostateczne zadbanie o bezpieczeństwo może nawet skończyć się tragedią.

Kto odpowiada za odśnieżanie?

Każdy właściciel prywatnej posesji odpowiada za jej odśnieżanie. Jeśli zaś kwestia tyczy się chodników, to obowiązek ten leży na właścicielu bądź zarządcy danej nieruchomości, do której dany fragment chodnika przynależy, tak aby umożliwić pieszym bezpieczne przejście. Warto zdawać sobie sprawę, że w razie wypadku i uznania uszczerbku na zdrowiu poszkodowany ma prawo żądać odszkodowania. Jeśli jednak chodnik i granicę działki oddziela pas zieleni lub gdy chodnik stanowi miejsce płatnego postoju pojazdów, za jakiego odśnieżanie prawnie odpowiada gmina, a nie osoba prywatna. W prytwatnych domach, warto trzymać sól drogową

Odśnieżanie dachów – chroń siebie i innych

Nieodśnieżone dachy budynków mieszkalnych oraz użytkowych to ogromny problem i narażanie mieszkańców oraz przechodniów na niebezpieczeństwo. Ciężkie warstwy zalegającego śniegu, lodowe sople i nawisy mogą poważnie zranić i zrobić poważną krzywdę. Na szczęście prawo budowlane i przepisy bhp jasno określają swoje stanowisko w tej kwestii – każdy właściciel bądź zarządca danej nieruchomości zobowiązany jest regularnie i skrupulatnie dbać o odśnieżanie dachu, a ewentualne zaniedbania w tym zakresie wiążą się z mandatami i surowymi karami finansowymi, sięgającymi nawet do 5 tysięcy złotych! Jeśli zaś na skutek nie wywiązania się z tego obowiązku dojdzie do uszkodzenia mienia (na przykład samochodu) bądź uszczerbku na zdrowiu, w grę wchodzi nawet kara pozbawienia wolności. Co ważne – dachów nie powinno się odśnieżać samodzielnie i na własną rękę. Nie wystarczą ciepłe buty zimowe męskie mybaze i dobre chęci. Takie usługi należy powierzyć profesjonalistom.

Slisko.pl – profesjonalne usługi odśnieżania i dystrybucja soli drogowej

Ośnieżanie dachów to zadanie dla wyspecjalizowanej firmy, zajmującej się pracami na wysokościach, posiadającej odpowiedni sprzęt, doświadczoną ekipę i niezbędne kursy oraz przeszkolenia. Slisko.pl to firma, która może pochwalić się sporym doświadczeniem, gdyż działa w tej branży już od 2004 roku. Oferuje profesjonalne odśnieżanie dachów, a także innych obiektów: parkingów, placów, chodników, usuwanie zagrożeń lodowych oraz sprzedaż soli w hurcie i w detalu.

ZAMÓW SÓL DROGOWĄ
lub zadzwoń
89-21-410